Zmarszczki

 

Jakie są rodzaje zmarszczek?

Gładka i jędrna skóra to marzenie każdego z nas. Niestety, z biegiem lat na naszej twarzy pojawiają się ślady potocznie zwane zmarszczkami. Zmarszczki to nic innego jak podłużne wgłębienia na skórze.

Istnieją dwa rodzaje zmarszczek:

  • mimiczne, powstające na skutek ruchów mimicznych twarzy,
  • grawitacyjne, których przyczyną jest starzenie się skóry i działanie przyciągania ziemskiego, czyli np. zmarszczki posłoneczne.

Aby opóźnić powstawanie zmarszczek należy przede wszystkim dbać o odpowiednie nawilżenie skóry, a także unikać nadmiernego promieniowania UV, które przyspiesza proces ich powstawania. Warto także ograniczyć stres oraz odrzucić palenie papierosów.

Mimo wszystko czas płynie nieubłaganie, a zmarszczki prędzej, czy później staną się elementem naszego życia. Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która oferuje liczne zabiegi pozwalające zatrzymać lub zlikwidować oznaki starzenia się skóry.

Górna część twarzy starzeje się jako jedna z pierwszych. Skóra w tym obszarze jest cienka i narażona na ciągłą pracę mięśni mimicznych. Pierwsze zmarszczki pojawiają się wcześnie, bo już po 25 roku życia. Warto jest już wtedy rozpocząć profilaktykę zatrzymującą procesy starzenia – pozwoli to jak najdłużej cieszyć się efektami, wydłużając tym samym daty kolejnych zabiegów. Niezależnie od wieku, dzięki zastosowaniu prostych metod, można w łatwy sposób je zniwelować.

Jak się ich pozbyć?

Iniekcja toksyny botulinowej to jeden z najskuteczniejszych zabiegów odmładzających. Polega on na zahamowaniu wydzielania neurotransmitera zakończeń nerwowych w obrębie połączeń nerwowo-mięśniowych. Efektem zabiegu jest „odprężenie” mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek i wygładzenie powierzchni skóry twarzy, czoła, szyi, dekoltu oraz okolic oczu.

Zmarszczki to problem, który dotyczy praktycznie każdej grupy wiekowej. Znaczenie mają predyspozycje genetyczne, częste opalanie, stres, a także mała elastyczność skóry, mogą powodować powstawanie tzw. bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek palacza i marionetki. Aby pozbyć się tego typu zmarszczek skutecznym sposobem będzie wypełnianie zmarszczek przy użyciu kwasu hialuronowego, hydroksyapatytu wapnia czy kwasu polimlekowego. Zabiegi te są w pełni bezpieczne. W profilaktyce niwelującej zmarszczki dobrze sprawdzą się także zabiegi wolumetrii, nici aptos oraz zabiegi laserowe, a pomocniczo zabiegi z zakresu kosmetologii.

 

Umów się na wizytę