Opadająca powieka
Opadająca powieka jest stosunkowo popularnym zjawiskiem. Osoby dotknięte tym schorzeniem skarżą się na niewygodę a czasem nawet na nieprawidłowe widzenie. Opadająca powieka z czasem prowadzić może nawet do amblyopii czyli tzw. syndromu „leniwego oka”. Amblyopia z kolei może doprowadzić do sytuacji w której dana osoba utraci poprawne ustawienie oka (tzw. zez) lub w znacznym stopniu, utraci zdolność widzenia w danym oku.
Opadającą powiekę zatem zdecydowanie warto leczyć, nie tylko ze względu na estetykę, ale również w trosce o lepsze zdrowie, zdrowe oczy i dobry wzrok.
Powstawanie zjawiska opadającej powieki ma swoje źródło w genetyce, ale nie tylko. Może się ona pojawić również w wyniku przebiegu różnych chorób (w tym w przebiegu cukrzycy i nowotworów), pojawia się również w przypadku osłabienia mięśni okolic oka oraz w sytuacjach uszkodzenia nerwu. Najczęstszą jednak przyczyną formowania się opadającej powieki jest wiek. Z wiekiem obniża się zdolność naszego organizmu do produkcji włókien kolagenowych co odbija się na wyglądzie i jakości naszej skóry i jest szczególnie widoczne w obszarach gdzie skóra jest najbardziej cienka i delikatna, czyli np. w obrębie skóry powiek.
Leczenie
Blefaroplastyka to inaczej chirurgiczna korekta powiek. Jest to zabieg obejmujący obszar górnej lub dolnej powieki. Przeznaczona zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, dla osób z ograniczonym zakresem widzenia i problemem nadmiaru tkanki skórnej w obszarze górnej powieki.
Efekty zabiegu
Wyraźnie młodszy wygląd, świeższe, wypoczęte spojrzenie i wyraźniejszy kształt oczu. Zabieg pozwala w znacznym stopniu zwiększyć komfort widzenia poprzez zwiększenie obwodowego pola widzenia. Dodatkowo pozwala zredukować zmarszczki mimiczne w okolicach oka.