Podwójny podbródek - zabiegi eliminujące

Skąd ten problem?

Otyłość, garbienie się, geny, a nawet spanie z wysoko uniesioną głową sprzyjają pojawieniu się podwójnego podbródka.

Najczęściej podbródek dziedziczymy po naszych rodzicach. W przypadku gdy to geny są odpowiedzialne za jego powstanie, oznacza to, że jest on zbudowany z tkanki tłuszczowej. Tłuszcz ten (zwany tłuszczem brunatnym) organizm gromadzi jako rezerwę na ‘czarną godzinę’ i tym samym jest on bardzo trudny do spalenia. Komórki tłuszczu brunatnego zbudowane są z wielu kropli tłuszczu różnej wielkości. Dla porównania tkanka tłuszczowa biała, obecna w innych częściach ciała, składa się z komórek zawierających jedną dużą kroplę tłuszczu, otoczoną cienką warstwą cytoplazmy.

Zdarza się także, że druga broda ma prozaiczną przyczynę – garbienie się. Nie bez znaczenia jest też stan samej skóry, może ona bowiem zwiotczeć z biegiem lat, tworząc wrażenie drugiego podbródka.

Jak się go pozbyć?

Jeśli wszelkie próby pozbycia się drugiego podbródka poprzez zmiany systemu żywienia, treningi i zgubione kilogramy nie przynoszą efektów lub potrzebujesz zobaczyć zmianę dużo szybciej z pomocą przychodzi medycyna.

Współcześnie liposukcja podbródka nie jest jedynym sposobem na pozbycie się niechcianego tłuszczu z okolic twarzy. Widoczne i bardzo satysfakcjonujące efekty można uzyskać poddając się skutecznym i bezinwazyjnym zabiegom dostępnym w naszej klinice. Aby wybrać idealną terapię należy skonsultować się ze specjalistą.

Umów się na wizytę