Sucha skóra

Dlaczego skóra staje się przesuszona?

Sucha skóra twarzy i ciała to bardzo częsty problem, który towarzyszy praktycznie każdemu z nas – bez względu na wiek. Poziom wody w organizmie jest niezwykle istotny. Na powierzchni skóry znajduje się płaszcz wodno-lipidowy, jest on warstwą ochronną zabezpieczającą naskórek przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Kiedy dojdzie do jego uszkodzenia, skóra traci swoją barierę ochronna i staje się mniej odporna na uszkodzenia. 

Nawilżenie stanowi bardzo ważny czynnik w funkcjonowaniu zarówno skóry, jak i całego organizmu. Wszelkie procesy w naszym ciele zachodzą bowiem z udziałem wody. Odpowiedni poziom nawilżenia skóry wpływa na jędrność oraz napięcie. Dodatkowo wspomaga właściwy transport międzykomórkowy oraz podnosi odporność.

Na wysuszenie skóry wpływają czynniki takie jak: promieniowanie UV, wiatr, zanieczyszczenia środowiska, czy wahania temperatur. Wszystkie te czynniki prowadzą do szybszego starzenia się skóry i przyspieszają procesy powstawania zmarszczek. Biorąc to pod uwagę odpowiednia pielęgnacja cery suchej jest niezwykle istotna. Trzeba pamiętać, że domowe sposoby mogą okazać się niewystarczające. W trosce o odpowiedni poziom nawilżenia warto regularnie korzystać z dedykowanych dla suchej skóry zabiegów. Pozwolą one na przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia.

Warto jednak pamiętać, że sucha skóra spowodowana jest nie tylko za małą ilością wody, ale także niedoborem lipidów. Sucha skóra jest bardziej podrażniona i zaczerwieniona, a to wpływa niekorzystnie na jej wygląd. Pierwsze zmarszczki pojawiają się właśnie z powodu wysuszenia. Oznacza to, że dbałość o odpowiednie nawilżenie skóry (nie tylko skóry suchej) jest pierwszym krokiem w działaniu przeciwzmarszczkowym.

Celem zabiegów dedykowanych suchej skórze jest odżywienie i nawilżenie. Dzięki zastosowaniu zabiegów nawilżających skóra staje się bardziej elastyczna oraz zdecydowanie mniej drażliwa.

Przed każdym zabiegiem należy udać się na konsultację zarówno do kosmetologa jak i lekarza medycyny estetycznej. Dzięki temu można liczyć na idealnie dobrany zabieg odpowiadający indywidualnym potrzebom skóry pacjenta.

Umów się na wizytę