Cellulit - zabiegi i kuracje

Czym właściwie jest cellulit?

To nic innego jak nieprawidłowe rozłożenie tkanki tłuszczowej oraz jej nienaturalny przerost. Najczęściej pojawia się na udach, zwłaszcza na ich tylnej części, choć nie omija pośladków, brzucha, czy nawet ramion. Najnowsze badania pokazują, że nawet 90 procent kobiet po 25 roku życia ma problem z cellulitem.

Co ciekawe cellulit posiadają nawet pacjentki aktywne fizycznie. Wszystko dlatego, że aktywność fizyczna w zaniżonym stopniu to tylko jedna z przyczyn pojawiania się niechcianej skórki pomarańczowej. Na pojawienie się cellulitu mają wpływ hormony – głównie estrogeny, uwarunkowania genetyczne, czy dieta bogata w cukry i niezdrowe tłuszcze. Bardzo często pacjenci z cellulitem borykają się również z patologicznym nagromadzeniem wody w organizmie. Wynika to z tego iż patologicznie przerośnięte komórki tłuszczowe blokują przepływ płynu międzykomórkowego zaburzając cykl przemiany materii.

Specjaliści dzielą cellulit na 4 stopnie:

  • pierwszy jest widoczny tylko po ściśnięciu skóry dwoma palcami – skóra po ściśnięciu jest lekko grudkowa.
  • drugi stopień charakteryzują zmiany skórne widoczne po ściśnięciu, które wyglądają jak skórka pomarańczowa.
  • trzeci stopień cellulitu widoczny jest bez ściskania na całej skórze, a grudki mają większą objętość.
  • czwarty stopień to bardzo zaawansowana faza, która obejmuje dużą ilość pofałdowań, a skóra jest tkliwa i obolała podczas dotyku.

Określenie stopnia cellulitu pozwoli zaplanować działania, które okażą się skuteczne podczas walki z tym schorzeniem.

Przystępując do zabiegów nie zapominajmy o tym jak ważna jest odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów wspomagających walkę z cellulitem, które ułatwiają i przyspieszają pozbycie się tego problemu. Zabiegi te wymagają systematyczności oraz cierpliwości – należy być świadomym, że cellulit da się pokonać, ale tylko przy odpowiednim zaangażowaniu.

Umów się na wizytę