Zmarszczki – nowoczesne sposoby na ich wygładzenie

Pierwsze zmarszczki zaczynają pojawiać się już w okolicy 25 roku życia. By opóźnić ten proces, należy codziennie stosować fotoprotekcję w postaci kremu z filtrem UV oraz unikać nadmiernej ekspozycji na słońce. Warto również  skorzystać z pomocy specjalisty i wybrać zabiegi które są w stanie w znacznym stopniu poprawić kondycję skóry.

Zabiegi spłycające zmarszczki

Można je podzielić w zależności od oczekiwanych efektów oraz czasu, który należy przeznaczyć na rekonwalescencję.

Toksyna botulinowa

Zabieg pozwalający na zmniejszenie i wygładzenie zmarszczek mimicznych. Szczególnie polecany jest w przypadku zmarszczek na czole oraz „kurzych łapek”. Iniekcja toksyny botulinowej powoduje zablokowanie przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego, co skutkuje rozluźnieniem mięśni.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka. Jej zadaniem jest wiązanie wody w skórze właściwej. Z wiekiem ilość kwasu maleje, czego skutkiem jest powstawanie zmarszczek. W medycynie estetycznej kwas hialuronowy może być stosowany na dwa sposoby. Podczas zabiegu mezoterapii igłowej jego głównym zadaniem jest dogłębne nawilżenie skóry. Kwas hialuronowy jest także używany jako wypełniacz tkankowy.

Secret RF 2.0

Do zabiegu Secret RF 2.0 wykorzystuje się urządzenie wyposażone w głowicę z mikroigłami. Pozwalają one na wykonanie wkłucia na oczekiwaną głębokość w skórze pacjenta. Urządzenie emituje falę radiową, która wywołuje efekt termiczny. Celem zabiegu jest dogłębne pobudzenie skóry i synteza kolagenu. Zmarszczki zostają spłycone, a blizny zredukowane.

Termolifting NIR

Niechirurgiczny lifting wykorzystujący promieniowanie podczerwone. Włókna kolagenowe zostają podgrzane, co stymuluje syntezę nowych włókien. Zabieg może być wykonywany profilaktycznie lub w celu wygładzenia powstałych już zmarszczek oraz ujędrnienia skóry.

Laser frakcyjny CO2

Wiązka światła prowadzi do postania mikrouszkodzeń, które pobudzają skórę do intensywniejszych procesów odbudowy. Zabieg zmniejsza zmarszczki, wyrównuje koloryt oraz rozjaśnia przebarwienia.

Lifting nićmi polidioksanowymi (PDO)

Nici PDO są umieszczane w skórze właściwej, gdzie znajdują się komórki odpowiedzialne za syntezę nowych włókien kolagenowych. Po około 200 dniach nici ulegają degradacji do dwutlenku węgla i wody. Zabieg unosi skórę oraz pozytywnie wpływa na jej jędrność.

Osocze bogatopłytkowe

Do zabiegu wykorzystuje się dobroczynne osocze bogatopłytkowe pozyskane z krwi pacjenta. Skóra właściwa jest stymulowana do produkcji kolagenu, dzięki czemu szybciej się regeneruje, a zmarszczki zostają spłycone.

Stymulatory tkankowe

Preparaty stymulujące powstawanie komórek skóry, kolagenu oraz elastyny. Składniki w nich wykorzystywane to m.in.: kwas L-polimlekowy, hydroksyapatyt wapnia, polikaprolakton oraz atelokolagen typu I. W zależności od oczekiwanych efektów lekarz stosuje wybrany preparat i w odpowiedni sposób aplikuje go za pomocą iniekcji.

Zarówno na co dzień, jak i podczas wykonywania zabiegów należy odpowiednio dbać o skórę, stosując dopasowaną do potrzeb pielęgnację i ograniczając ekspozycję na światło słoneczne. Istotną rolę odgrywa ilość wody w organizmie, warto więc zadbać o nawodnienie, spożywając przynajmniej 2 litry wody dziennie.

Umów się na wizytę