Zmarszczki, blizny, przebarwienia – jak pozbyć się niedoskonałości skóry?

Kondycja skóry może być źródłem kompleksów. Na szczęście, dzięki zaawansowanej technologii, pozbycie się niechcianych zmian takich jak zmarszczki, blizny czy przebawienia jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Laser tulowy LaVieen – nowoczesna metoda walki z niedoskonałościami

Laser tulowy LaVieen umożliwia głęboką penetrację skóry pobudzając ją do jej przebudowy. Efekty zabiegu widoczne są już po pierwszej wizycie. Poza poprawieniem kolorytu, wygładzeniem zmarszczek i wyrównaniem blizn, laser ten sprawia, że skóra staje się bardziej napięta. LaVieen pomaga w zwalczaniu przebarwień potrądzikowych i posłonecznych, ale również hormonalnych, które należą do najbardziej wymagających.

Zabieg z wykorzystaniem lasera LaVieen przeprowadza się po uprzedniej konsultacji ze specjalistą. Bardzo ważne jest, aby przed jego wykonaniem odstawić wszystkie produkty pielęgnacyjne zawierające retinol, kwasy owocowe oraz zrezygnować z picia naparów z ziół światło-uczulających. Powinno się także zaprzestać rytuałów złuszczających jak peelingi czy mikrodermabrazja. Do przeciwwskazań zalicza się: ciążę, opryszczkę, stany zapalne skóry oraz stosowanie samoopalaczy.

Sam zabieg trwa stosunkowo krótko i jest bezbolesny – przed rozpoczęciem procedury na obszar zabiegowy aplikuje się krem z substancją znieczulającą. Jedyne odczucia jakich doświadcza pacjent to niewielkie mrowienie.

Po wyjściu z gabinetu należy regularnie nakładać kremy nawilżające oraz kremy z wysokim filtrem UV. Konieczna jest również rezygnacja z opalania na okres miesiąca po wykonaniu zabiegu, a w ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu – również z sauny, gorących kąpieli oraz wysiłku fizycznego o dużej intensywności. Zaczerwienienie to normalny objaw, który utrzymuje się do 24 godzin.

Inne metody zwalczania niedoskonałości – Dermapen oraz Dye VL

W celu usuwania zmian na skórze stosuje się również inne zabiegi. Przykładem może być tutaj technologia Dermapen, wykorzystywana do mezoterapii mikroigłowej. To zabieg polegający na nakłuwaniu skóry w celu pobudzenia regeneracji włókien kolagenowych i elastyny. Umożliwia on ujędrnienie skóry, pozbycie się zmarszczek oraz blizn, zmniejszenie porów, a także ograniczenie widoczności przebarwień i cieni pod oczami.

W terapii usuwania przebarwień stosować można również laser Dye VL. Emitowana przez głowicę wiązka światła prowadzi do termicznego uszkodzenia komórek, w których zlokalizowany jest barwnik. Technologia ta wykorzystywana jest również do leczenia zmian naczyniowych.

Umów się na wizytę