Czy laseroterapia może pomóc w walce z rozstępami?

Rozstępy to powszechny problem występujący zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Widoczne na skórze wrzecionowate pasma są dość trudne do usunięcia w domowych warunkach. Występują głównie na pośladkach, piersiach, brzuchu i udach i mogą być źródłem uciążliwych kompleksów. Najczęstszymi przyczynami ich powstawania są  wahania masy ciała, zaburzenia gospodarki hormonalnej i zaburzenia funkcjonowania tkanki łącznej. Nasz gabinet medycyny estetycznej na Wilanowie oferuje szereg zabiegów laserowych, które służą do redukcji tych nieestetycznych zmian.

Laser Lavieen – skuteczne usuwanie rozstępów

Innowacyjną metodą walki z rozstępami jest laser tulowy Lavieen ze skanerem frakcyjnym. Technologia jest bardzo bezpieczna i wykazuje się dużą skutecznością. Laser może pracować w trzech trybach:

  • nieablacyjnym – tryb który zapoczątkowuje proces denaturacji białek, używa się go też do zabiegów odmładzających,
  • subablacyjnym – tryb ten pozwala na leczenie schorzeń i problemów skórnych takich jak: melasma, hiperpigmentacja, a także umożliwia pozbycie się piegów
  • ablacyjnym – to tryb, który odpowiada za usuwanie blizn i rozstępów

Laser Lavieen łączy w sobie zalety wszystkich pozostałych laserów – odmładza i redukuje przebarwienia. Zabiegi z jego wykorzystaniem przynoszą bardzo dobre rezultaty zarówno w walce z rozstępami jak i w przypadku niwelowania zmian skórnych innego typu. Największą zaletą zabiegu z wykorzystaniem tego lasera jest stosunkowo krótki okres rekonwalescencji w porównaniu z innymi laserami.

Lasery CO2 i Secret RF

Do usuwania rozstępów wykorzystuje się również laser CO2. Technologia ta tworzy w skórze mikrokolumny uszkodzeń termicznych otoczonych nienaruszoną, zdrową tkanką. Kontrolowane uszkodzenia komórek prowadzą do wzmożonych procesów regeneracyjnych skóry oraz do powstawania nowych włókien kolagenowych.

W walce z rozstępami wykorzystuje się również technologię Secret RF służącą do wykonywania zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej. Zabieg polega na wprowadzaniu bardzo cienkich igieł emitujących falę radiową na regulowaną głębokość w skórze. Fala radiowa w bezpieczny i skuteczny sposób nagrzewa tkankę stymulując ją do regeneracji oraz wytwarzania nowych struktur kolagenowych.

Laseroterapia to doskonały zabieg dla osób zmagających się z problemem natury estetycznej jakim są rozstępy. Usuwanie tego typu zmian skórnych jest dosyć kłopotliwe, jednak mądre wykorzystanie obecnych na rynku technologii pozwala uporać się z tym problemem. Istotne jest to, aby w momencie pojawienia się rozstępów reagować od razu, ponieważ wtedy jest największa szansa na ich usunięcie.

Umów się na wizytę