3 wskazania do przeprowadzenia wolumetrii twarzy

Wraz z upływem czasu tkanki podskórne takie jak tłuszcz zanikają, dochodzi do resorpcji kości i wydłużania więzadeł, a tym samym opadania policzków oraz innych partii skóry twarzy. Owal nie jest już tak napięty i jędrny jak dotychczas. Wykonując zabieg wolumetryczny kwasem hialuronowym, możesz odbudować objętość i strukturę twarzy, przywrócić jej dawny, młody wygląd. Poniżej omówimy podstawowe wskazania do przeprowadzenia wolumetrii twarzy.

Opadające policzki

Utrata prawidłowego owalu twarzy, której towarzyszy opadanie policzków, jest częstą przypadłością pań powyżej 40 roku życia. W tym czasie skóra traci jędrność i pojawiają się pierwsze ubytki. Towarzyszą temu zmiany kostne w linii żuchwy. Charakterystyczne chomiki są defektem kosmetycznym, z którym jak najbardziej możesz walczyć, a największą skutecznością okazuje się wolumetria twarzy w Warszawie przeprowadzana w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej. Pozwala na spowolnienie procesu opadania policzków. Twoje samopoczucie od razu poprawi się, a wygląd będzie nadal bardzo atrakcyjny.

Opadające kąciki ust

Dermatologia estetyczna znalazła również rozwiązanie na opadające kąciki ust. W miarę upływu czasu rysy twarzy zmieniają się, prowadząc do smutnego i zmęczonego wyglądu. Jeżeli chcesz tego uniknąć, musisz zadbać o z opadające kąciki ust, które odbierają naturalny uśmiech i pogodny wyraz twarzy.

Usta są częścią twarzy również narażoną na pierwsze efekty starzenia. Skóra okolica ust dość szybko wiotczeje, a nad ustami zaczynają być widoczne pierwsze zmarszczki tzw. „zmarszczki palacza”. Starzenie tej okolicy jest bardzo częstą przyczyną wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Na szczęści za pomocą kwasu hialuronowego i zabiegów wolumetrii łatwo możemy odwrócić niechciane procesy starzenia.

Zapadnięte skronie

Zapadnięte skronie są efektem starzenia skóry i zmniejszeniem w tym obrębie ilości tkanki tłuszczowej i kostnej. Największe problemy występują u kobiet bardzo szczupłych. Gdy zmniejsza się objętość w okolicach skroni, dochodzi do ich obniżenia, brew zaczyna opadać, a twarz wydaje się od razu dużo bardziej zmęczona. Celem wykonania wolumetrii skroni jest pozbycie się zapadnięcia w tej okolicy i nadanie twarzy pięknego, młodego i wypoczętego wyrazu.

Umów się na wizytę