Stymulatory tkankowe – czym różnią się poszczególne preparaty?

Stymulatory tkankowe to innowacyjne preparaty przeciwstarzeniowe, które w skuteczny sposób odbudowują strukturę skóry. Jak sama nazwa wskazuje, stymulują one naszą skórę do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Aplikacja stymulatorów tkankowych pozwala osiągnąć naturalne rezultaty, które w znacznym stopniu poprawiają jędrność, gęstość oraz ogólną jakość skóry. Czym różnią się poszczególne preparaty?

Rodzaje stymulatorów tkankowych

Podstawowymi i najczęściej stosowanymi preparatami są  te zaliczane do grupy produktów, które poza stymulacją tkankową pomagają wypełnić bruzdy i zmarszczki oraz przywrócić prawidłową objętość skóry. W ich skład wchodzą najczęściej: kwas L-polimlekowy, hydroksyapatyt wapnia oraz polikaprolakton. Zastosowanie stymulatorów tkankowych pozwala skutecznie korygować wszelkiego rodzaju niedoskonałości takie jak bruzdy czy zmarszczki oraz pozwala odtworzyć naturalną objętość skóry.

Podstawowe różnice

Każdy z preparatów ma swoje ściśle określone wskazania oraz dedykowane obszary zastosowania. Wyspecjalizowany w zakresie zabiegów medycyny estetycznej lekarz wie, w jaki sposób odpowiednio dobrać preparat oraz jak w bezpieczny i skuteczny sposób dostosować jego gęstość i sposób podania. Dobór preparatu odbywa się zawsze po konsultacji lekarskiej i specjalistycznej analizie charakterystyki skóry i jej potrzeb.

Istotny jest również sam proces podawania preparatów oraz wymagane czynności po-zabiegowe. Zarówno kwas L-polimlekowy, hydroksyapatyt wapnia, jaki i polikaprolakton wymagają głębokiej aplikacji oraz wykonania masażu pozabiegowego. Po zabiegu z wykorzystaniem kwasu L-polimlekowego konieczne jest też wykonywanie masażu przez samego pacjenta (5 razy dziennie przez 5 dni). Najsilniejszym stymulatorem jest kwas polimlekowy.

Jeśli chcesz poznać szczegółową charakterystykę każdego ze stymulatorów tkankowych stosowanych w zabiegach anti-aging, umów się na konsultację z lekarzem specjalistą, który wyjaśni charakterystykę działania poszczególnych preparatów oraz dobierze najodpowiedniejsze dla Ciebie zabiegi.

Umów się na wizytę