Osocze bogatopłytkowe – w jaki sposób wykorzystywane jest w medycynie Anty-Aging?

Jednym z najpopularniejszych preparatów zabiegowych wykorzystywanym w medycynie estetycznej do odmładzania i regenerowania skóry stanowi obecnie osocze bogatopłytkowe. Tego typu preparaty wyróżniają się nie tylko bezpieczeństwem stosowania, ale również uniwersalnym charakterem. Czym są koncentraty PRP i jak można je wykorzystywać w medycynie przeciwstarzeniowej i regeneracyjnej ?

Czym jest Angel System?

Angel System to obecnie najnowocześniejszy separator umożliwiający pozyskanie płytek krwi od 5 do nawet 14 razy wyższego stężenia niż inne dostępne na rynku urządzenia, z tego względu już jeden zabieg wystarczy by uzyskać spektakularne efekty odmłodzenia skóry.

Zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe powstały po to, by pobudzać skórę do regeneracji i odnowy. Koncentraty PRP pozyskiwane są z pobranej a następnie odwirowanej krwi pacjenta – taki sposób pozyskania materiału gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo zabiegowe. Osocze bogatopłytkowe PRP wyróżnia się obecnością licznych składników stymulujących, odżywczych i regeneracyjnych w składzie, takich jak:

  • transformujący czynnik wzrostu β,
  • insulinopodobny czynnik wzrostu 1,
  • czynnik wzrostu fibroblastów FGF,
  • peptydy.

Gdzie można stosować osocze bogatopłytkowe?

Koncentraty PRP cechują się nie tylko naturalnym pochodzeniem, ale również wielopłaszczyznowym działaniem. W związku z tym preparaty tego typu można stosować na wielu obszarach skóry. W medycynie estetycznej zabiegi osocza bogatopłytkowego Angel System wykonywane są między innymi na skórze głowy, twarzy, szyi i dekolcie, a także na dłoniach.

Jakie są zalety osocza bogatopłytkowego?

Pobierana bezpośrednio od pacjenta substancja gwarantuje brak skutków ubocznych, a także jest całkowicie naturalna. Uzyskany preparat wyróżnia się wysoką skutecznością. Nie tylko pobudza on komórki do produkcji kolagenu i elastyny, ale również rewitalizuje i poprawia elastyczność oraz napięcie skóry. Dodatkowym atutem koncentratów uzyskiwanych za pomocą Angel System PRP jest fakt, że posiadają one w swoim składzie wysokie stężenie czynników wzrostu. Czynniki wzrostu to dobroczynne substancje, które podane prosto do skóry pobudzają procesy regeneracyjne. Z tego powodu znajdują szerokie zastosowanie w medycynie przeciwstarzeniowej oraz leczeniu blizn.

Osocze bogatopłytkowe to propozycja dla pacjentów poszukujących skutecznych, a jednocześnie bezpiecznych rozwiązań w walce z oznakami starzenia oraz redukcji blizn potrądzikowych. Metoda ta wykorzystywana jest z powodzeniem także w leczeniu wspomagającym łysienie androgenowe i nadmierne wypadanie włosów.

Umów się na wizytę