No make up skin – zadbaj o kondycję skóry, zrezygnuj z makijażu!

Codzienne wykonywanie makijażu bywa czasochłonne i męczące. Jak szybko poprawić wygląd cery, tak by móc na stałe zrezygnować z kolorowych kosmetyków?

Zadbaj o pielęgnację

Pierwszym krokiem pozwalającym na poprawę wyglądu skóry twarzy jest odpowiednio dobrana pielęgnacja. W tym celu warto korzystać z produktów, które rozjaśnią przebarwienia i wygładzają skórę. Składniki, które spełnią te wymagania to między innymi:

  • witamina C,
  • ekstrakty ryżowe,
  • wyciąg z aloesu,
  • ekstrakt z ogórka

Dobrym rozwiązaniem jest też stosowanie kremów nawilżających i rozświetlających cerę. Obowiązkowym elementem dobrej pielęgnacji jest też balsam z SPF, z którego należy korzystać codziennie bez względu na porę roku.

Pamiętaj o profesjonalnym peelingu

Oprócz wykonywania peelingu mechanicznego lub enzymatycznego w warunkach domowych, warto też regularnie złuszczać skórę u kosmetyczki. Zabieg przeprowadzony u specjalisty pozwala uzyskać lepszy koloryt cery i widocznie zmniejszyć widoczność niedoskonałości. Oczyszczanie skóry sprawi, że będzie ona wyglądać dużo bardziej promiennie i odzyska swoje naturalne piękno.

Regularnie korzystaj z zabiegów

Chcąc całkowicie zrezygnować z makijażu, warto też poddać się kilku zabiegom upiększającym w gabinecie medycyny estetycznej. Zabieg powinien być dopasowany do aktualnej kondycji skóry oraz oczekiwań pacjenta. Jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań jest mezoterapia, która pozwala głęboko odżywić i nawilżyć skórę.

Jeżeli skóra wymaga intensywnej regeneracji, można też zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Tego typu zabieg pozwala wypełnić drobne zmarszczki i przywrócić skórze twarzy naturalny blask. Z uwagi na to, że ta forma rewitalizacji wykorzystuje preparat pozyskany bezpośrednio z krwi pacjenta, zabieg ten jest bezpieczny i nie stwarza ryzyka reakcji alergicznych.

Właściwie dobrane kosmetyki pozwolą utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry, wyrównają jej koloryt, rozjaśnią ją i zredukują niedoskonałości. Domową pielęgnację warto uzupełnić o profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Dzięki takiemu holistycznemu podejściu Twoja cera będzie w doskonałej kondycji, a ty będziesz mogła zrezygnować z make-up’u.

Umów się na wizytę