Modelowanie ust – czy przeprowadzanie zabiegu latem jest bezpieczne?

Dla wielu pań lato jest porą roku, w czasie której chcą wyglądać wyjątkowo atrakcyjnie. Wakacyjne wyjazdy, imprezy i wiele innych okazji do spotkań w gronie znajomych czy rodziny sprawiają, że dobry wygląd, a co za tym idzie, dobre samopoczucie, są niezwykle ważne. Jednym z bardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej jest modelowanie ust. Czy procedura ta może być w bezpieczny sposób przeprowadzona latem?

Modelowanie ust – zanim zdecydujesz się na zabieg

Modelowanie ust może wydawać się mało inwazyjnym zabiegiem, ze względu na to jak szybko trwa sama procedura oraz jak mały obszar obejmuje. Jednak usta są przecież niezmiernie ważnym i zawsze widocznym elementem naszej twarzy. Aby więc nie zrobić sobie krzywdy, zabieg należy zawsze przeprowadzić w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej. Warto też zdać się na wskazania specjalisty, by osiągnąć odpowiednie efekty funkcjonalne i estetyczne.

Przed zabiegiem zaleca się odstawienie preparatów o działaniu przeciwzapalnym i tych zawierających aspirynę. Lepiej także przez kilka dni zrezygnować z wizyt w saunie czy solarium oraz zadbać o bardzo dobre nawodnienie organizmu. Wszystko to pomoże upewnić się, że zabieg i proces gojenia się ust przebiegną pomyślnie, a efekty będą dla nas zadowalające. W czasie rozmowy ze specjalistą należy też szczerze odpowiadać na wszystkie zadane nam pytania, aby odpowiednio wcześnie można było wskazać wszelkie potencjalne przeciwwskazania.

Czy lato jest dobrym czasem na wykonanie zabiegu modelowania ust?

Wiele zabiegów medycyny estetycznej przeprowadza się jedynie w określonych porach roku, ze względu na to, że skóra po niektórych z nich nie powinna być wystawiana na działanie słońca. Dodatkowo upał może utrudnić proces gojenia. Z takich właśnie powodów odradza się wykonywanie latem np. peelingów chemicznych czy zabiegów laserem.

Modelowanie ust jest jednak zabiegiem, któremu z powodzeniem można poddać się także latem, trzymając się przy tym zaleceń przed i po zabiegu. Dyskomfort po modelowaniu nie jest zbyt wielki. Zabieg polega na wykonaniu miejscowego znieczulenia, a później wstrzyknięciu i odpowiednim rozmieszczeniu kwasu hialuronowego. Nie tylko pozwala to na poprawienie kształtu ust, ale także zapewnia ich nawilżenie i ujędrnienie.

Z powodzeniem możemy więc poddawać się latem zabiegowi modelowania ust. Należy jednak pamiętać, że ochrona przeciwsłoneczna jest ważna o każdej porze roku i bez względu na okoliczności. Promienie UV mogą bowiem wyrządzić wiele szkody naszej skórze bez względu na to, czy poddaliśmy się jakimkolwiek zabiegom.

Umów się na wizytę