Mezoterapia jako prewencja UV i odżywienie skóry po zimie

Przygotowania do wiosny dotyczą nie tylko domu i ogrodu, ale również naszego ciała. Skóra po zimie bardzo często jest przesuszona, wiotka i pozbawiona blasku. Ponadto wiosną i latem jest szczególnie narażona na negatywne działanie promieni UV, przed czym również ją zabezpieczyć. Jedną z najskuteczniejszych metod zrewitalizowania skóry w okresie wiosennym jest zabieg mezoterapii igłowej.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia polega na wprowadzaniu pod skórę specjalnego preparatu za pomocą cienkiej igły. Dobór substancji aktywnej uzależniony jest od kondycji skóry i oczekiwanych rezultatów. Nakłucia zazwyczaj wykonuje się na całej powierzchni skóry twarzy, szyi, dekoltu, a nawet głowy czy dłoni. Przed zabiegiem pacjent otrzymuje znieczulenie podane w formie specjalnego kremu.

Efekty zabiegu

Mezoterapia igłowa to przede wszystkim doskonały sposób na regenerację i odpowiednie nawodnienie skóry. W efekcie skóra staje się rozświetlona, nawilżona, bardziej napięta i odżywiona. Mezoterapia redukuje również drobne zmarszczki i zasinienia, dzięki czemu twarz prezentuje się w wiosennym słońcu młodo i promiennie. Najlepsze rezultaty zabiegu zaobserwować możemy po serii od 3 do 6 zabiegów. Zabiegi te powinny być powtarzane z częstotliwością co 2 lub 4 tygodnie.

Mezoterapia a prewencja UV

Po zakończonym zabiegu mezoterapii niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie skóry przed promieniami UV. W tym celu najlepiej użyć kremów ze specjalnymi filtrami i starać się nie wystawiać twarzy na pełne słońce. Po okresie rekonwalescencji skóra twarzy jest lepiej zabezpieczona przed negatywnym wpływem promieniowania UV, a procesy starzeniowe i odwadniające skórę są spowolnione.

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny anti-aging.

Umów się na wizytę