Laser frakcyjny CO2 – skuteczna technologia w walce ze starzeniem się skóry

Przebarwienia, zmarszczki, bruzdy, brak elastyczności – to tylko kilka charakterystycznych problemów wynikających ze starzenia się skóry. Innowacyjne zabiegi dermatologii estetycznej pozwalają zatrzymać niekorzystne procesy. Jak działa laser frakcyjny CO2 i jakie są efekty zabiegów z jego wykorzystaniem?

Laser frakcyjny CO2 – zastosowanie

Laseroterapia znajduje coraz szersze zastosowanie w medycynie, także w zabiegach przeciwstarzeniowych. Zabiegi laserowe stanowią świetną alternatywę dla chirurgicznego liftingu twarzy. Co więcej, laser minimalizuje widoczność przebarwień, redukuje rozstępy, zmarszczki, a nawet spłyca blizny potrądzikowe. Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 mogą być stosowane na różnych partiach ciała.

Laser frakcyjny CO2 – jak działa?

Zabiegi laserowe są bardzo precyzyjne, pozwalają skupić się na konkretnych problemach skóry w określonym obszarze, co zwiększa bezpieczeństwo procedury. Wiązka światła lasera prowadzi do natychmiastowego odparowania wody z tkanki, tworząc mikro- otwory. W miejscach mikrouszkodzeń tworzy się nowa skóra, a wokół nich w strefie przegrzanej przez dyfuzję ciepła przebudowuje się kolagen. Pobudza to komórki skóry właściwej do procesów odbudowy i regeneracji skóry, co skutkuje poprawą jej struktury, gęstości i napięcia.

Efekty zabiegu

Zabiegi laserowe przeprowadza się w seriach około 3-5 zabiegów w odstępie 4-6 tygodni. Część efektów jest widoczna już 7 dni po zabiegu, jednak pełne efekty zauważymy po upływie kilku, a nawet kilkunastu miesięcy. Laser frakcyjny CO2 służy m.in. do:

  • liftingu skóry dojrzałej,
  • usuwania przebarwień,
  • spłycenia nawet głębokich zmarszczek,
  • przywracania napięcia i jędrności skóry.

Ponieważ zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 intensywnie pobudza regenerację skóry, może dojść do miejscowego złuszczania naskórka w miejscu zabiegowym. Przez kilka tygodni po wykonaniu procedury należy dbać o prawidłowe nawilżenie skóry, bezpośrednio po zabiegu zaleca się również stosowanie produktów wspomagających gojenie się tkanek oraz bezwzględne stosowanie fotoprotekcji.

Umów się na wizytę