Kiedy najlepiej wykonać depilację laserową?

Zbędne owłosienie może stanowić problem nie tylko pod względem estetyki, ale również higieny. Codzienna depilacja wymaga czasu i cierpliwości, a efekty nie zawsze są zadowalające. Dobrym rozwiązaniem może być zabieg depilacji laserowej.

Co to jest depilacja laserowa i kto może z niej skorzystać?

Depilacja laserowa jest zabiegiem skutecznym niemal w 100%. Wykonuje się go w seriach. Po kilku sesjach włoski znikają nawet na kilka lat. Zabieg polega na pracy z laserem emitującym impulsy pochłaniane przez obecną w cebulkach włosów melaninę. Działanie lasera eliminuje owłosienie i osłabia proces wzrostu włosa. Na depilację laserową decydują się osoby, chcące pozbyć się zbędnego owłosienia w konkretnych obszarach ciała. Zabieg ten jest też szczególnie polecany w przypadku wrastających włosków, tendencji do krostek i zgrubień, które mogą nieść ze sobą ryzyko poważnych stanów zapalnych. Golenie się zwykłą maszynką może taki stan nasilić i dodatkowo podrażnić skórę.

Depilacja VeLux – dwie wiązki mocy

VeLux to hybrydowy laser, służący do usuwania owłosienia. Jego działanie opiera się na dwóch wiązkach fali: 755 nm i 808 nm – parametrach długości dla lasera aleksandrytowego i diodowego. VeLux zawdzięcza swoją skuteczność rewolucyjnej technologii Motion Scanning. Polega ona na naprzemiennym działaniu obu wiązek na meszki włosowe. Depilacja VeLux w przeciwieństwie do wielu podobnych zabiegów jest niemal całkowicie bezbolesna. Głowica lasera posiada system chłodzenia szkłem szafirowym, co dodatkowo podnosi komfort zabiegu. Sam zabieg trwa około 30 minut, a efekt widoczny jest już po kilku wizytach.

Najlepszy czas na depilację

Depilację laserową należy powtarzać co kilka tygodni i trzeba ją przeprowadzić co najmniej trzykrotnie, ponieważ laserowe światło działa wyłącznie na włoski w fazie wzrostu. Rekomendowaną porą roku jest wiosna lub jesień, ale zabieg depilacji laserowej można wykonywać przez cały rok. Latem emisja promieni UV może zaszkodzić depilowanej skórze tak więc należy unikać wystawiania skóry na słońce i zawsze pamiętać o kremie z filtrem. Do pierwszego zabiegu należy się odpowiednio przygotować. Na miesiąc przed planowanym zabiegiem powinniśmy zrezygnować ze stosowania kremów z witaminą A i C oraz z peelingów. Nie należy też usuwać owłosienia maszynką, woskiem, depilatorem czy pęsetą. Należy unikać słońca, zrezygnować z wizyt w solarium i nie stosować samoopalaczy.

 

Umów się na wizytę