Jak uzyskać naturalny efekt odmłodzenia bez zmian w rysach twarzy? Krótki przewodnik po zabiegach z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych

Czy możliwe jest długofalowe i widoczne odmłodzenie skóry twarzy bez konieczności stosowania inwazyjnych i skomplikowanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób. W odpowiedzi na tego typu potrzeby powstały zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych, które zapewniają naturalne efekty poprawy jędrności oraz ogólnej jakości skóry. Poniżej prezentujemy krótki przegląd preparatów wykorzystywanych do zabiegów iniekcyjnych i odmładzających z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych.

Linerase

Linerase to 3-etapowy zabieg, który rozpoczyna się od zastosowania maski złuszczającej Linerase Peel Off. W dalszej kolejności wykonywany jest zabieg właściwy, a następnie stosowana jest regenerująca maska Restoring Mask. Zabieg skutecznie stymuluje produkcję własnego kolagenu, odbudowuje tkankę łączną, poprawiając elastyczność i jędrność skóry. W efekcie zmarszczki mimiczne zostają zlikwidowane, a skóra twarzy jest widocznie zrewitalizowana.

Sunekos 200 i 1200

Sunekos 200 i 1200 to preparaty wprowadzane pod skórę przy użyciu igły lub podczas zabiegu mezoterapii igłowej. Stymulatory te w swoim składzie zawierają nieusieciowany kwas hialuronowy oraz specjalny zestaw aminokwasów. Sunekos pobudza fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych, dzięki czemu skóra widocznie się regeneruje, rozświetla i uelastycznia, a zmarszczki są widocznie wygładzone.

Profhilo

Profhilo to kolejny stymulator tkankowy, który skutecznie przywraca twarzy jej naturalny kontur, odmładza ją i wygładza. Jego skład bazuje na stabilizowanym termicznie nieusieciowanym kwasie hialuronowym w bardzo wysokim stężeniu. Podawany jest za pomocą igły, w 10 strategicznych miejscach twarzy. Potocznie nazywa się go „molekułą młodości”.

Restylane Skinboosters

Ten stymulator tkankowy dedykowany jest przede wszystkim osobom, które zauważyły u siebie drobne zmarszczki, brak jędrności skóry i pozbawienie jej naturalnego blasku. Takie zmiany są wynikiem spowolnienia naturalnego procesu produkcji kolagenu. Preparat podawany jest za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Zabieg nie tylko gwarantuje długofalowy efekt odmłodzenia, ale również spowalnia  procesy starzenia.

Nucleofill

Nucleofill jest biostymulatorem, który działa na skórę na poziomie komórkowym. Jego zastosowanie stymuluje produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Ponadto preparat działa nawilżająco i antyoksydacyjnie. Podawany jest metodą mezoterapii igłowej. Zabieg jest dość uniwersalny i przeznaczony dla wszystkich typów skóry, która potrzebuje ujędrnienia, regeneracji i odżywienia.

Sculptra

Ostatnim stymulatorem na naszej liście jest Sculptra, czyli preparat na bazie kwasu L-polimlekowego. To jedna z najskuteczniejszych substancji, która stymuluje naturalne procesy regeneracyjne skóry i widocznie zwiększa jej objętość. Podawana jest za pomocą mezoterapii igłowej, często w celu usunięcia zmarszczek marionetkowych lub tzw. „chomików”. Efekt działania preparatu widoczny jest niemal natychmiast. Skóra nabiera zupełnie nowego, wyraźnie młodszego wyglądu, a efekty zabiegu postępują w czasie – rezultaty utrzymują się ok. 2 lata!

Jak widać, nowoczesna medycyna estetyczna umożliwia skuteczne odmłodzenie cery bez konieczności przeprowadzania liftingu czy zabiegów chirurgicznych. Wszystkie opisane wyżej zabiegi wykonujemy w naszej klinice. Rodzaj preparatu zawsze dobieramy do osobistych preferencji, oczekiwań i potrzeb pacjenta.

Umów się na wizytę