Jak uniknąć wysuszenia skóry latem?

Szorstka i matowa skóra, mikropęknięcia, łuszczenie się naskórka to przykładowe problemy, z którymi muszą mierzyć się osoby o suchej cerze. Gdy za oknem robi się coraz cieplej, a słońce towarzyszy Ci przez większość dnia, szczególnie narażasz swoją skórę na przesuszenie – nawet niesforna, tłusta cera potrafi ulec wtedy odwodnieniu. Niski poziom nawilżenia to szybsza droga do pierwszych zmarszczek, dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacji skóry w okresie letnim. W jaki sposób możesz zadbać o swoją cerę latem, aby nie doprowadzić do wysuszenia skóry?

Krem z filtrem — Twój najważniejszy sprzymierzeniec

Nie od dziś wiadomo, że promieniowanie UV niesie za sobą negatywne konsekwencje. Długotrwała ekspozycja na słońce to przepis na szybsze starzenie, rozszerzone i popękane naczynka, nasilenie trądziku czy w końcu przesuszenie skóry. Aby zabezpieczyć się przez negatywnym działaniem promieni słonecznych, sięgaj każdego dnia po odpowiedni krem ochronny. Specjalny filtr przeciwsłoneczny promienie światła UV, a im wyższy numer SFP, tym skuteczniejsze będzie jego działanie.

Wyciągnij rękę po kosmetyki nawilżające

Przed wysuszeniem skóry zabezpieczają również kosmetyki nawilżające, a w szczególności kremy. W okresie letnim zrezygnuj z ciężkich produktów na rzecz kremów o lekkiej, żelowej konsystencji. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko odwodnienia skóry, przynajmniej raz w tygodniu poświęć nieco więcej czasu na pielęgnację i zaspokój spragnioną skórę odżywczą maseczką.

Zadbaj o skórę od wewnątrz

Odpowiednie kosmetyki pozwolą Ci zadbać o skórę od zewnątrz, nie zapominaj jednak o jej nawodnieniu również od środka. Przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów to najprostszy sposób na nawilżenie skóry, dlatego zawsze miej przy sobie butelkę z wodą. A jeśli sama woda Cię nie przekonuje, dodaj do niej miętę, cytrynę czy inne owoce.

Skorzystaj z oferty zabiegowej

Jeżeli pielęgnacja skóry na własną rękę nie jest dla Ciebie wystarczająca, możesz skorzystać z zabiegów w gabinecie kosmetycznym lub klinice medycyny estetycznej. Antidotum na suchą cerę jest m.in. mezoterapia, która dzięki wprowadzeniu substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry, przywraca jej nawilżenie oraz jędrność. Szczególną skutecznością oznaczają się zabiegi igłowe, w których główną rolę odgrywa preparat Nucleofill. Ten naturalny, bezpieczny dla organizmu produkt zapewnia duże nawodnienie, odżywienie, a tym samym odmłodzenie skóry.

Zadbaj o skórę latem

Jędrna, nawilżona skóra latem jest na wyciągnięcie Twojej ręki. Wystarczy tylko, że uwzględnisz w pielęgnacji potrzeby swojej skóry i zastosujesz odpowiednią ochronę, aby w czasie upałów cieszyć się zdrową, piękną cerą.

Umów się na wizytę