Bezpieczne odmładzanie skóry osoczem bogatopłytkowym PRP Angel System

Starzenie się jest procesem naturalnym, ale przynoszącym niekorzystne zmiany zarówno dla funkcjonowania organów wewnętrznych, jak i dla naszego wyglądu. Zmarszczki, mniejsza elastyczność skóry, zmiana owalu twarzy – to objawy starzenia, na które mamy wpływ, możemy je zminimalizować, dzięki chirurgicznym i niechirurgicznym zabiegom estetycznym. Na szczególną uwagę zasługuje bezpieczne odmładzanie skóry osoczem bogatopłytkowym PRP Angel System.

Czym jest osocze bogaotopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe (PRP) uzyskuje się z płytek krwi osoby, która chce się poddać zabiegowi odmładzania skóry. Pobrany materiał jest następnie odwirowany w specjalnej wirówce, dzięki czemu otrzymuje się zagęszczone osocze (około 3-4 ml). W ten sposób uzyskuje się gotowy preparat PRP, który zawiera kilkakrotnie więcej płytek krwi niż w pobranym materiale. Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się w wielu niechirurgicznych zabiegach odmładzających, m.in. w mezoterapii igłowej i mikroigłowej.

System Angel

System Angel to nowoczesny separator płytek krwi. Dzięki temu urządzeniu można uzyskać koncentrat o stężeniu od 5 do nawet 14 razy wyższym w porównaniu z innymi wirówkami. Tak bardzo zagęszczone osocze przynosi bardzo widoczne efekty już po kilku zabiegach. Urządzenie dopasowuje proces pozyskiwania osocza do indywidualnych potrzeb pacjenta, ponieważ kontroluje poziom płytek krwi, erytrocytów i neutrofili w pozyskiwanym preparacie.

Kiedy warto sięgnąć po osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe stymuluje pracę komórek skóry i odżywia je – pobudza ich wzrost, przyspiesza metabolizm wewnątrzkomórkowy, a w konsekwencji prowadzi do regeneracji skóry dojrzałej. W wyniku iniekcji PRP skóra zostaje pobudzona do produkcji kolagenu typu III i IV. Obserwuje się także wzrost syntezy fibroblastów i prawidłową regulację wytwarzania macierzy zewnątrzkomórkowej.

PRP jest stosowany nie tylko w medycynie antystarzeniowej, ale także do redukcji blizn oraz regeneracji komórek skóry po zabiegach laserowych i medycyny estetycznej. PRP stosuje się także w walce z łysieniem androgenowym.

Pożądane efekty odmłodzenia komórek skóry są widoczne po serii zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego – zaleca się od 4 do 6 zabiegów co 3 tygodnie. Widoczna poprawa kondycji skóry utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy po zakończeniu całej terapii. Co pół roku zalecane jest powtórzenie jednorazowej dawki przypominającej, dla przedłużenia efektu działania PRP.

Czy zabieg odmładzający PRP jest bezpieczny? Jakie są przeciwskazania?

Zabieg odmładzania z wykorzystujący PRP jest uznawany za bezpieczny. Osocze bogatopłytkowe to preparat autologiczny, dlatego ryzyko wystąpienia alergii jest niewielkie. Terapia PRP nie jest polecana osobom z chorobami krwi, nowotworami, schorzeniami wątroby, przewlekle stosującymi glikokortykosteroidy oraz mającym wyniszczony organizm.

Widocznymi efektami działania osocza bogatopłytkowego są: jaśniejsza cera, spłycenie zmarszczek i zwiększenie elastyczności skóry. Osoby zmagające się z łysieniem androgenowym obserwują zahamowanie procesu wypadania włosów oraz wzmocnienie i ich zagęszczenie.

Umów się na wizytę