ABC pielęgnacji skóry pod oczami

Szara, zmęczona skóra w okolicy oczu dotyczy coraz większej grupy kobiet i mężczyzn. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji można jednak skutecznie zapobiegać powstawaniu takich zmian i utrzymać skórę w prawidłowej kondycji. Jak zatem o nią zadbać ?

Skóra wokół oczu – jej specyfika

Skóra pod oczami jest bardzo cienka, a także nie posiada gruczołów łojowych. W związku z tym jest szczególnie narażona na szybkie starzenie się. Delikatna okolica często narażona jest na powstawanie zasinień pod oczami. Leczenie tego typu zmian może okazać się procesem długotrwałym i problematycznym. Chociażby z tego względu warto jak najszybciej zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry wokół oczu.

Pielęgnacja skóry pod oczami

Spuchnięta i zmęczona skóra pod oczami to nie tylko efekt niewyspania. Przyczyn podkrążonych oczu można doszukiwać się również w nieodpowiedniej diecie czy też nieprawidłowej pielęgnacji. Skóra w tej okolicy wymaga dodatkowego źródła nawilżenia i natłuszczenia. W związku z tym poleca się stosować kremy zawierające antyoksydanty i składniki nawilżające. Doskonałym pomysłem może okazać się również stosowanie preparatów z retinolem, pod opieką wykwalifikowanego specjalisty lekarza bądź kosmetologa.

Zabieg idealny na okolicę oka?

Problem podkrążonych oczu może wymagać zastosowania dodatkowych czynności celem zminimalizowania nieestetycznej dolegliwości. Oprócz odpowiedniej pielęgnacji, warto zadbać o cykliczne wykonywanie określonego rodzaju zabiegów. Jednym z nich jest masaż podciśnieniowy urządzeniem Icoone, czyli nieinwazyjny sposób na regenerację skóry i zmniejszenie napięcia mięśniowego. Zabieg ten dedykowany jest do poprawy kondycji skóry różnych partii ciała w tym również na wrażliwą okolicę wokół oczu. Świetne rezultaty przynosi też zabieg mezoterapii igłowej, który pozwala odżywić skórę i przywrócić jej blask. W okolicy oka wykorzystuje się także stymulatory tkankowe, czyli substancje pobudzające komórki skóry do produkcji kolagenu.

Dobór odpowiednich preparatów kosmetycznych oraz indywidualnie dobranych zabiegów pozwoli cieszyć się piękną i rozświetloną skórą wokół oczu każdego dnia. Serdecznie zapraszamy na konsultację z naszymi specjalistami, którzy zaproponują odpowiednią terapię i pomogą zaopiekować się delikatną skóra wokół oczu.

Umów się na wizytę